Clos Labade Rosé


Prijs:van € 5,25 voor € 4,95
Producent:Clos Labade
Benaming:Pays d'Oc
Jaartal:2011
Inhoud:0,75 L
Categorie:Rosé wijn

Wijnhuis

Het oude berggebied ‘Massif Central’ werd opnieuw omhooggedrukt toen de Pyreneeën en de Alpen werden gevormd. Het draagt verschillende namen, afhankelijk van de streek en wordt ‘Montagne Noire’, Zwarte Berg, genoemd op zijn zuidelijke hellingen. Deze berghelling bestaat uit glooiende heuvels, die lager en lager worden in de richting van de vlakte waar Carcassonne werd gebouwd, als een steunpunt tussen Toulouse en de Middellandse zee. De hellingen bieden een arme bodem en een heet klimaat en zijn voornamelijk bedekt met oude eiken en ‘garrigue’, het typische struikgewas in dit deel van Frankrijk. In deze streek werden in Middeleeuwse tijden de Catharenkastelen van Lastours gebouwd. De bodem is zeer droog, goed vochtdoorlatend en bestaat uit een mengsel van klei en granietscherven. Niet geschikt voor welk gewas dan ook, behalve voor de wijnstok, die hier zeer goed gedijt.


De oogst gebeurt uitsluitend handmatig en de druiven worden geheel ontsteeld. Pneumatische persing. Koude inweking op 8 gr. C, gevolgd door gisting op maximaal 18 ºC.


Smaaktypering

Hij is lichtroze van kleur en in zijn bouquet herkent U hinten van aardbeien en frambozen.


Toepassing

Door zijn fruitige frisse smaak is hij uitstekend geschikt als aperitiefwijn, maar ook als begeleider van frisse salades of lichte kalfsvleesgerechten. Serveert U hem tussen de 12 en 14ºC.


Druivensoorten

Cinsault, Syrah en Grenache.


Directe import Heeren van Heusden Wijnkoopers


Terug
Winkelmandje
Geen producten in uw mandje !

Contact



Postbus 66
5256 ZH Heusden
Kvk 181.20.654


E: info@heerenvanheusden.nl
T: 0031-(0)416-663025
F: 0031-(0)416-663475

Openingstijden
maandag t/m vrijdag:
08:30 – 17:00 uur



Donderdag 17 & vrijdag 18 mei zijn wij de gehele dag gesloten.