
A&G Folonari - Amarone della Valpolicella Pègaso
| Prijs: | € 38,00 |
| Producent: | A&G Folonari |
| Benaming: | DOC - Amarone della Valpolicella |
| Jaartal: | 2007 |
| Inhoud: | 0,75 L |
| Categorie: | Rode wijn |
Wijnhuis
De familie Folonari
is al sinds 1825 werkzaam in de productie en distributie over heel de
wereld van hoogwaardige Italiaanse wijnen. In 1912 kocht de grootvader
van Ambrogio Folonari de bekende Toscaanse wijnhandel Ruffino. De
Folonaris gaven van vader op zoon aan het bedrijf Ruffino leiding.
Gedurende de jaren 60 en 70 van de afgelopen eeuw, gingen ze zich steeds
meer richten op kwaliteitswijnen. Daarom kochten ze o.a. in 1971 het
wijngoed Nozzole in het plaatsje Greve in Chianti. Dat is middenin het
Chianti Classico-gebied. In 2000 verkochten ze het huis Ruffino, met uitzondering van hun eigen domeinen, die ze nu zelf exploiteren.
Zo waren zij een van de eersten van de groep, die later bekend werden om hun topwijnen onder de naam “Super Toscanen”. Ambrogio startte met de productie van deze wijnen op zijn domein Cabreo in de jaren 80. De Folonaris geloven absoluut in het Franse begrip terroir. Zij willen daarom op de eerste plaats de naam van de wijngaard uitdragen en niet zozeer hun eigen naam. Elke wijngaard heeft zijn eigenheid. Met moderne wijnmakers willen zij steeds weer betere wijnen van hun eigen wijngaarden maken. Wijnen waarin men het karakter van die wijngaard blijft herkennen.
De druiven voor deze ietwat zoete, maar toch droge rode wijn, worden na de oogst niet meteen geperst, maar legt men in een goed geventileerde ruimte te drogen. Na enkele maanden worden de ingedroogde druiven, die zeer geconcentreerd aan suikers en smaak- en geurstoffen zijn, geperst. Pas na de langzame gisting van een aantal jaren op grote en kleine eikenhouten vaten, wordt hij gebotteld, waarna hij zeker nog 8 maanden op fles rust, vóórdat hij de kelders van Pègaso verlaat.
Smaaktypering
De Amarone della Valpolicella Classico is dan ook een krachtig smakende, stevige rode wijn met een intens bouquet van rijp rood fruit.
Toepassing
Serveert U hem bij wild en gegrild en gestoofd rood vlees.
Druivensoorten
Corvina Veronese en Rondinella.
Directe import Heeren van Heusden Wijnkoopers
Terug
Contact

Postbus 66
5256 ZH Heusden
Kvk 181.20.654
E: info@heerenvanheusden.nl
T: 0031-(0)416-663025
F: 0031-(0)416-663475
Openingstijden
maandag t/m vrijdag:
08:30 – 17:00 uur
Maandag 28 mei zijn wij de gehele dag gesloten.

