Raices - Crianza
| Prijs: | van € |
| Producent: | Bodegas Fernando Castro |
| Benaming: | DO - Valdepeñas |
| Jaartal: | 2006 |
| Inhoud: | 0,75 L |
| Categorie: | Rode wijn |
Wijnhuis
Bodegas Fernando Castro in Santa Cruz de Mudela werd opgericht in 1850 en is daarmee de oudste en tevens meest gerenommeerde wijnkelder van het belangrijke Valdepeñas wijngebied. Inmiddels staat de vijfde generatie aan het roer. De familie Castro bezit 100 ha wijngaard. De geografische ligging is klimatologisch buitengewoon gunstig voor de wijncultuur. Er is veel zonlicht en voldoende vochtigheid. Zij verkopen hun kwaliteitswijnen onder de naam Raices, het Spaanse woord voor: wortels. Hiermee geven ze aan dat hun wortels in Valdepeñas liggen.
Koning Juan Carlos van Spanje die in Santa Cruz de Mudela een jachtgebied bezit en daarom vaak in dit dorp, waar de Raices vandaan komt, gaat lunchen, rekent de wijnen van Raices, tot zijn grote favorieten.
In Valdepeñas, ongeveer 150 kilometer ten zuiden van Madrid, worden de rode wijnen voornamelijk van de Tempranillo-druif (hier Cencibel genoemd) gevinifieerd. Conform wettelijke voorschriften moet de Crianza minimaal 6 maanden op eikenhouten fust zijn opgevoed.
Smaaktypering
De Raices Crianza is vol van smaak met frisse geuren van rijp fruit. Hij is soepel van afdronk.
Toepassing
Perfect in combinatie met vleesgerechten en diverse Hollandse kazen. Ook voor buiten de maaltijd is deze felrode wijn van harte aan te bevelen.
Druivensoorten
Cencibel.
Directe import Heeren van Heusden Wijnkoopers
Terug
Contact

Postbus 66
5256 ZH Heusden
Kvk 181.20.654
E: info@heerenvanheusden.nl
T: 0031-(0)416-663025
F: 0031-(0)416-663475
Openingstijden
maandag t/m vrijdag:
08:30 – 17:00 uur
Maandag 28 mei zijn wij de gehele dag gesloten.

